Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii PDF Drukuj

Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii -

prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz

 


Leczenie chorób wewnętrznych ma bardzo szeroki zakres i stanowi dużą część medycyny praktycznej. Naszymi pacjentami są chorzy na serce (kardiologia), przewód pokarmowy (gastrologia), nerki (nefrologia), choroby oskrzelowo-płucne (pulmunologia), choroby gruczołów dokrewnych (endokrynologia), choroby krwi (hematologia) i inne.

Jeśli pacjent ma bóle dławiące serca (choroba wieńcowa), bóle potylicy i objawy ze strony serca (nadciśnienie tętnicze), szybkie i wolne, równe i nierówne kołatanie serca (zaburzenia rytmu serca) - to może być leczony w Pododdziale Kardiologii z Salą Intensywnej Opieki Kardiologicznej, gdzie pomocy udzieli zespół Pododdziału Kardiologii pod kierownictwem dr n. med. Krzysztofa Makowieckiego.

Gdy pacjent ma bóle brzucha, zaburzenia wypróżnienia (choroby żołądka i jelit), bądź inne objawy dyspepsji, np. wzdęcia, odbijania, może być zdiagnozowany i leczony, również pod kątem choroby wrzodowej.Bywa, że pacjenci, mają kilka problemów: cukrzycę, astmę, chorobę nerek Wówczas zajmujemy się wszystkimi od razu i ustalamy jak pacjent ma się leczyć. Istotne jest nie tylko rozpoznanie choroby ale także stan jej zaawansowania.

Pracownie: endoskopii, ekg, holtera ekg, holtera ciśnieniowego, prób wysiłkowych, echokardiografii.

Leczenie pacjentów odbywa się nieodpłatnie w ramach limitu i standardów NFZ lub odpłatnie dla nie ubezpieczonych, czy też na życzenie pacjenta - bez skierowania.

Uwaga! Pacjenci do przyjęć planowych powinni się zgłosić najpierw do Przychodni Przyszpitalnej przy ul. Solec 99, na wstępną konsultację lekarską.

Dydaktyka
Studenci II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie uczą się interny przez trzy lata, w tym pierwszy rok nauki odbywa się w naszej Klinice. Ćwiczenia i wykłady z interny dla studentów III roku trwają cały rok.

Działalność naukowa
III Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii prowadzi także działalność naukową w różnych obszarach tematycznych. Rocznie powstaje kilka oryginalnych doniesień naukowych prezentowanych na sympozjach w kraju i zagranicą oraz drukowanych w piśmiennictwie naukowym. We współpracy międzynarodowej prowadzone są także naukowe badania wdrożeniowe dotyczące leczenia pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem tętniczym i napadowym migotaniem przedsionków. Zainteresowania naukowe Pododdziału Kardiologii dotyczą leczenia nadkomorowych zaburzeń rytmu ze szczególnym uwzględnieniem migotania przedsionków oraz leczenia ostrych zespołów wieńcowych. W dniach 28-30 czerwca 2006r. odbyła się ważna dla środowiska kardiologicznego konferencja naukowa: "VIII Warszawskie Dni Farmakoterapii Kardiologicznej 2006", na której zespół Pododdziału Kardiologii prezentował dwa oryginalne doniesienia naukowe. W trakcie roku akademickiego odbywają się cotygodniowe otwarte kliniczne zebrania naukowe, na które wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

 


Pododdział Kardiologii

W pododdziale znajduje się Ośrodek Intensywnej Opieki Kardiologicznej (OIOK), gdzie pomocy udziela zespół pod kierownictwem dr n. med. Krzysztofa Makowieckiego - Kierownika Pododdziału Kardiologii.

Na terenie Szpitala mamy nowocześnie wyposażoną Pracownie Nieinwazyjnej Diagnostyki Kardiologicznej (EKG, Holter, Holter ciśnieniowy, próba wysiłkowa, echokardiograf, USG, Doppler).

Leczenie pacjentów odbywa się nieodpłatnie w ramach limitu i standardów NFZ lub odpłatnie dla pacjentów nieubezpieczonych.

Uwaga!
Pacjenci do przyjęć planowych powinni się zgłosić najpierw do Przychodni Przyszpitalnej przy ul. Solec 99, na wstępną konsultację lekarską.

 

Kontakt:
Sekretariat tel. 22 25 06 253
Lekarze tel. 22 25 06 296, 22 25 06 215

email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.