![]() |
![]() |
![]() |
Bezpłatna Szkoła Rodzenia „Bocianie sprawy”
Przygotowanie do porodu
Zapewniamy rzetelne i uczciwe informacje dotyczące porodu. Tworzymy atmosferę budującą Twoje poczucie bezpieczeństwa. Rozmawiając o mądrości natury wzmocnimy Twoją wiarę we własne możliwości. Naszym celem jest takie przygotowanie do porodu, aby był on doświadczeniem ubogacającym, źródłem satysfakcji i narodzenia kobiety jako matki niezależnie od drogi jego ukończenia.
Opieka nad noworodkiem
Porozmawiamy o prawdach i mitach związanych z karmieniem piersią. Państwa aktywne uczestniczenie w warsztacie dotyczącym pielęgnacji, noszenia i kąpieli noworodka pozwoli Wam poznać uroki Rodzicielstwa.
W trakcie zajęć z zakresu Pierwszej Pomocy dla noworodka zmniejszymy lęk przed jej udzielaniem i poszerzymy Twoją wiedzę na temat najczęstszych stanów nagłych u noworodka.
Wokół porodu z różnymi specjalistami
Wykonywanie ćwiczeń ogólnousprawniających pod profesjonalnym okiem pani fizjoterapeutki uczyni poród sprawniejszym i łatwiejszym. Położna - Certyfikowany Doradca Laktacyjny zachęci do naturalnego karmienia i wyjaśni wątpliwości.. Położna - Instruktor Pierwszej Pomocy Przedmedycznej IFACC (Newark USA) opowie, kiedy rozpoznajemy stan nagły u dziecka i jak udzielić pierwszej pomocy maluchowi. Położna, specjalistka uroginekologii przedstawi sekretne sposoby na przygotowanie krocza do porodu i odczaruje okres połogu.
Pani dietetyk podpowie co jeść, aby było smacznie, zdrowo i dla dwojga.
Specjaliści wykładający w naszej szkole to położne, lekarz anestezjolog, dietetyk, psycholog i fizjoterapeuta.
Tematy zajęć
Miejsce i terminy kursów
Zajęcia odbywają się w Przychodni Przyszpitalnej Szpitala Solec ul. Solec 99. W zależności od grupy do której zapiszemy Państwa zajęcia będą prowadzone w sali 37 (IV piętro) lub w sali 30 (III piętro). Informację w której sali odbędą się Państwa zajęcia otrzymają Państwo w trakcie zapisu.. Zapraszamy na zajęcia w grupach, maksymalnie 10 par. Kurs trwa 5 tygodni i odbywa się w każdy kolejny wtorek, środę lub czwartek w godzinach 17:00-20:05. Jeśli Państwa kurs rozpoczyna się, np. we wtorek oznacza to, że zajęcia odbywają się w 5 kolejnych wtorków. W trakcie zajęć jest przewidziana krótka przerwa. Termin rozpoczęcia zajęć zależy głównie od Państwa decyzji. My proponujemy 23 tydzień ciąży, jako najdogodniejszy czas. Najlepiej, aby ukończyli Państwo zajęcia 3-4 tygodnie przed terminem porodu. Na terenie sali w której prowadzone są zajęcia obowiązuje zmiana obuwia i pozostawienie okryć wierzchnich w szatni. W przychodni (na IV p) znajduje się szatnia z możliwością przebrania się (szafki zamykane na kluczyk). Na pierwsze zajęcia prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.
Dodatkowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 605356817
CZEKAMY NA ZGŁOSZENIE RÓWNIEŻ NA ADRES MAILOWY: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W mailu zgłoszeniowym prosimy podać imię, nazwisko i aktualny telefon kontaktowy. Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy proszeni są o:
FinansowanieNasze zajęcia są bezpłatne. Finansuje je Urząd Miasta Stołecznego Warszawa. W bezpłatnych kursach udział wziąć mogą kobiety płacące podatki w Warszawie albo zameldowane na stałe lub czasowo, a także podopieczne domów matki i dziecka finansowanych przez miasto. Szkoła rodzenia jest bezpłatna także, gdy ciężarna nie mieszka w granicach miasta stołecznego, ale zdecyduje się na poród w Szpitalu Solec.
Nie wymagamy od Pań żadnych dokumentów poświadczających zameldowanie lub rozliczanie się z urzędem skarbowym.
Prosimy o przyniesienie dowodu osobistego na pierwsze zajęcia.
Zostanie wypełniona karta uczestnika kursu i to ona będzie weryfikowana w urzędzie. Kim jesteśmy
Specjaliści prowadzący spotkania w naszej szkole posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe będące podstawą merytoryczną zajęć. Nasza wiedza teoretyczna i praktyczna poparta własnymi doświadczeniami rodzicielskimi pozwala nam na umiejętne odnalezienie Waszej bezpiecznej przestrzeni w której szczęśliwie poczujecie radość rodzicielstwa.
mgr Mariola Błachnio, położna Dyplom Położnej uzyskałam w 2003 roku, jestem także absolwentką studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych w zakresie Dydaktyki Ratownictwa Przedmedycznego. Pracuję jako wykładowca akademicki WUM. Od lat uczestniczę w edukacji przedporodowej kobiet i ich rodzin. Obserwuję jak ewoluują ich potrzeby i nieustannie poszerzam zakres tematyczny prowadzonych dla nich zajęć. Wierzę, że kluczem do sukcesu w mojej pracy jest pomoc kobiecie w odnalezieniu wewnętrznej siły i potęgowanie jej wiary we własne możliwości. Przedmiotem moich zainteresowań jest również umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Jestem Instruktorem Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizacji IFACC (Newark U.S.). Uważam, że dzięki kształceniu w tym zakresie możemy zapobiegać sytuacjom wywołującym nagłe zagrożenie zdrowia i życia, a także nauczyć się odpowiedniego postępowania w sytuacjach kryzysowych. Podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy są bardzo proste, a ich posiadanie może wyeliminować strach i lęk przed udzielaniem pomocy. W sytuacji kiedy w grę wchodzi życie małego człowieka każdy rodzic chce mieć pewność, że wie jak pomóc dziecku. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą bliźniąt.
mgr inż. Joanna Giza, dietetyk Pracuję z Pacjentami między innymi z przyszłymi i młodymi Mamami, ucząc jak bilansować odpowiednio codzienną dietę, aby zapewnić sobie i swoim najbliższym niezbędnych dla zachowania zdrowia i rozwoju składników. Moja praca to nie tylko konsultacje, ale także warsztaty i zajęcia edukacyjne, na których pokazuję jak żyć zdrowo i ze smakiem, a nie być na diecie „od – do”, warsztaty skierowane są do dorosłych i dzieci. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka ze specjalizacją dietetyki na SGGW w Warszawie, Poradnictwa Dietetycznego w Instytucie Żywności i Żywienia, instruktor rekreacji ruchowej - fitness, uczestnik wielu konferencji żywieniowych, w tym w Centrum Zdrowia Dziecka. Od ponad 10 lat pomaga pacjentom z wieloma schorzeniami m.in. cukrzycą, endometriozą, Hashimoto, chorobami przewodu pokarmowego, a także chorobą wieńcową, nadciśnieniem, otyłością i nadwagą. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Endometrioza. Autorka publikacji o tematyce żywienia w biuletynach i na portalach społecznościowych.
mgr Anna Zdunek - położna, fizjoterapeuta Jestem absolwentką studiów magisterskich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku położnictwo oraz studiów licencjackich na kierunku fizjoterapia na Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Ukończyłam także kurs Kinesiotaping KT1/KT2, gdzie uzyskałam międzynarodowy certyfikat KTA. W Szkole Rodzenia „Bocianie Sprawy” prowadzę zajęcia związane z aktywnością fizyczną, które zmniejszają odczucie dolegliwości pojawiających się w ciąży, wspomagają przebieg porodu, umożliwiają powrót do sprawności w okresie połogu, a także pokazuję, jak tę sprawność utrzymać. Zależy mi na tym, by kobieta była świadoma własnego ciała i jego możliwości. Dzięki temu doświadczy ona okresu ciąży, porodu i połogu bez negatywnych wspomnień i doznań. Chciałabym również, aby każda z kobiet wiedziała, jak ważne jest korzystanie z fizjoterapii zarówno przygotowując się do ciąży, w czasie ciąży jak i po porodzie.
dr n. o zdr. Tomasz Duda - psycholog Jestem absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych ukończonych w 2006 roku na kierunku psychologia. Zajmuję się psychologią środowiskową, psychologią zdrowia i szeroko rozumianą psychologią położnictwa, a od 2010 jestem wykładowcą w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie uczę psychologii, psychoterapii, socjologii i filozofii. Jestem również trenerem metody dialogu Nansen Center for Peace and Dialog. Przede wszystkim jednak jestem szczęśliwym mężem swojej żony oraz ojcem trójki dzieci dwóch córek (7 i 5 lat) i synka (2 lata). Moje zawodowe oraz osobiste doświadczenie pozwala mi mówić o blaskach i cieniach rodzicielstwa, szczególnie tego wczesnego, roli ojca w porodzie i połogu i sytuacji emocjonalnej rodziców w konfrontacji z cudem narodzin.
lic. poł. Kamila Pijanowska - położna Ukończyłam studia licencjackie na kierunku położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, obecnie kończę studia magisterskie na tym samym kierunku. Pracuję w szpitalu na Solcu, głównie na oddziale położniczym, gdzie odczarowuję trudy wczesnego macierzyństwa. Uskrzydla i uszczęśliwia mnie fakt, iż w tak ważnym dla rodziców momencie dzielę się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Ukończyłam m.in. kurs "Farmakoterapia w laktacji", mam uprawnienia Edukatora ds. Laktacji oraz jestem w trakcie kształcenia na Certyfikowanego Doradcę Laktacyjnego. Moją zawodową pasją jest przygotowywanie i wspieranie Mam oraz Rodzin w zakresie karmienia piersią. Posiadam w tym zakresie także osobiste doświadczenie - karmiłam swoją córkę 2,5 roku, studiując w tym czasie dziennie. Z ogromną przyjemnością dzielę się z moimi Pacjentami czasem i uśmiechem, otaczam ich profesjonalną opieką, jednocześnie udzielając im porad w zakresie opieki nad noworodkiem i niemowlęciem. Zachęcam do bliższego poznania w trakcie zajęć w Bocianich Sprawach, gdzie podczas aktywnych zajęć w miłej atmosferze dowiecie się wielu praktycznych wskazówek związanych z rodzicielstwem.
mgr Katarzyna Kruszewska - położna Ukończyłam kierunek Położnictwo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z tytułem Magistra Położnictwa, ponad to jestem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, Instruktorem Hypnobirthing Poland, Doradcą Noszenia Dzieci ClauWi® oraz nauczycielem Naturalnych Metod Rozpoznawania Płodności wg Metody prof. Rotzera. W 2018 r. rozpoczęłam specjalizację z pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Na co dzień kieruję się medycyną opartą na dowodach naukowych (evidence based medicine). Na tej podstawię przygotowuje rodziców do porodu. W swojej praktyce stosuję masaż chustą Rebozo, a także metody Spinning Babies, których podstawy zdobyłam na warsztacie prowadzonym przez Jennifer Walker w Braunschweig w Niemczech. Przez rok pracowałam na misji w Ekwadorze. Jako położna otaczałam opieką Indianki Shuar i Saraguro. Obecnie pracuję na bloku porodowym Szpitala Solec. |